top of page
DSC_5527x1.jpg

Duru Kurt, besteci ve müzik yapımcısıdır. Aynı zamanda şarkıcıdır. Müziğe olan ilgisi nedeni ile akademik eğitimini tamamladıktan sonra projelerini ve profesyonel portfolyosunu müzik alanında oluşturmayı tercih etmiştir.  


Haziran 2018’de yayınlanan “Orda Burda” isimli single çalışmasının klibi sosyal medyada en çok konuşulan klip olmuştur.  Bunu takiben yayınladığı "Ay Çokta Şey" şarkısı, 3.5 milyon izlenmeye ulaşmıştır.


Kendi şarkılarına yine kendisinin söz yazmasının ve seslendirmesinin bir bütünlük kazandırdığını düşünmektedir. Yine de, projelerinde ekip çalışmasına açıktır. Daha çok, yaşanmışlıklar ile bağdaşmayan, hayal gücünden yola çıkmış, arabesk olmayan ve eğlenceli şarkılar yapmak istemektedir. Kendi ismini taşıyan müzik yapım firması ve Müzik Eseri Yapımcı Belgesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.


Akademik olarak, lisans eğitimini Business Studies with Operations and Project Management alanında Bournemouth University’de ve yüksek lisans eğitimini Organisational Behaviour üzerine London School of Economics and Political Science’da tamamlamıştır.

British Council tarafından gerçekleştirilen Study UK Mezun Ödülleri 2020’de girişimcilik kategorisinde global finalist seçilmiştir. 

1990 Bandırma doğumludur.


Şarkıları:

2023 - Hönküre Hönküre (single)

2022 - Lafımı Kesme (single)

2021 - Harika Biri (single)

2020 - Mesaj Atmalı Mı Ki (single)

2019 - Çıkışta Bekle (single)

2018 - Ay Çokta Şey (single)

2018 - Orda Burda (single)

2017 - Paparazzi (single)

2017 - VIP (single)

Hakkında: Bio
DSC_5361-4.JPG
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Hakkında: Contact
bottom of page